Nachádzate sa tu

Block title
Block content

5 noviniek, ktoré zvyšujú kvalitu našich služieb a jeden bonus

V skratke:

  • Nový DNS server
  • Bezplatné Let's Encrypt SSL certifikáty
  • Nová vezia PHP
  • Podpora DKIM, SPF, DMARC
  • Nový fakturačný systém
     

1. Nový DNS server

Systém doménových mien DNS je dôležitou súčasťou Internetu a vaše domény by bez neho nefungovali. V HostingHous-e mu preto venujeme náležitú pozornosť a preto sme minulý týždeň pridali ďalší, v poradí tretí DNS server. Dokopy tri DNS servery sú každý umiestnený v geograficky odlišnej lokalite a umožnia funkčnosť domén aj v prípade rozsiahlejších výpadkov.

Nastavenie DNS serverov domény by malo vyzerať nasledovne:

  • NS 1: ns1.hostinghouse.sk
  • NS 2: ns2.hostinghouse.sk
  • NS 3: ns3.hostinghouse.sk

2. Podpora Let‘s Encrypt SSL certifikátov

Celosvetový trend v oblasti webovej bezpečnosti je jasný: celkom nahradiť bežné a nešifrované HTTP prenosy šifrovanou variantou HTTPS prípadne rovno protokolom HTTP/2.0, ktorý už šifrovanie vyžaduje.

Základným predpokladom pri nasadzovaní HTTPS je mať platný a dôveryhodný SSL certifikát, ktorých cena sa pohybuje povedzme od 20 Eur až po 300 Eur za rok. Ich inštalácia a obnovovanie nemusí byť pre laika úpne jednoduché. To neplatí pre webhosting od HostingHouse. U nás sú SSL sertifikáty zadarmo a ich aktivácia je ešte jednoduchšia. Aktivujete ich buď v nastaveniach webhostingu alebo napíšete na zákaznícku podporu a všetko vyriešime za vás.

O HTTPS a SSL certifikátoch pripravujeme samostatný blog.

3. Nová verzia PHP

Verziu jazyka PHP na našich webových serveroch sme povýšili na 5.6 a pripravujeme podporu pre PHP 7, ktorú pridáme hneď ako bude dostupné stabilné vydanie PHP 7.1.0

Novú verziu PHP (hneď ako bude dostupná) si môžete zapnúť v nastaveniach webhostingu, no nezabúdajte na to, že nové verzie so sebou prinášajú aj zmeny, ktoré nemusia byť kompatibilné s predchádzajucimi vydaniami a preto vždy otestujte svoju webovú aplikáciu pod novou verziu PHP a až potom zmeňte nastavenia webhostingu.

Na novinky v PHP 7 sa pozrieme podrobnejšie v samostatnom blogu.

4. Podpora DKIM, SPF a DMARC

Ak ste sa niekedy zamýšlali nad bezpečnosťou vaších emailových adries a ochranou pred SPAM-om týmto trom skratkám by ste mali venovať pozornosť. Tejto problematike sa budeme venovať ešte osobitne v ďalšom blogu preto teraz len okrajovo. SPF záznamy pre doménu sme nastavili za vás a ak potrebujete doplniť ďalšie poštové servery odporúčame kontaktovať podporu. Nesprávne nastavenie by mohlo zabrániť správnemu doručovaniu vaších emailov. Elektronické podpisovanie emailov (DKIM) si môžete aktivovať v nastaveniach webhostingu v sekcii s nastaveniami emailov, prípadne môžete napísať na zákaznícku podporu a nastavenia urobíme za vás. DMARC záznamy si môžete pridať v nastaveniach DNS.

5. Nový fakturačný systém

Ako ste si už pravdepodobne mnohí všimli, posledné 3 mesiace sme prechádzali na nový automatizovaný fakturačný systém. Všetko dôležité nájdete po prihlásení v klientskej sekcii. Tam získate aktuálny prehľad o všetkých vaších službách, platbách a môžete si stiahnúť zálohové faktúry a faktúry, ktoré vám vystavíme do 14 dni odo dňa prijatia platby. Dôležité je, že o všetkom vás automaticky informujeme aj emailom, preto si v profile vždy udržujte aktuálnu emailovú adresu.

6. Blog

Poslednou novinkou s ktorou sa s vami chceme podeliť je náš blog samotný. Budeme sa snažiť informovať o novinkách nie len z HostingHouse. Už teraz pripravujeme príspevoky o novinkách v PHP 7, SSL certifikátoch a o novinkách a trendoch z oblasti emailovej komunikácie.

Komentáre